Değerli Öğrencilerimiz;

 

Dünyada coğrafik sınırlamaların ortadan kalkmasıyla birlikte her kesimden insana hitap eden muhteşem güzelliğiyle ülkemiz bir cazibe merkezi halini almıştır. Türkiye’de turizm sektörü, yüksek hareketlilik potansiyeli ile her geçen yıl uluslararası turizmden daha fazla pay almaya devam etmektedir. Bu doğrultuda, çağdaş turizmin gerektirdiği hizmet kalitesinin sağlanabilmesi için “insan faktörü” ön plana çıkmaktadır. Turizm sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli ve kaliteli insan gücü, üniversitelerin turizmle ilgili bölümleri tarafından kazandırılacaktır.

Bölümümüzde sektör deneyimli akademik kadromuz sayesinde sınıf içi uygulamalar, vaka çalışmaları, seminer, fuar, havaalanı ve otel gezi turları sektörden misafir konuşmacılar ile desteklenerek öğrencilerimize gerçek ortamlarında turizmi öğrenme ve anlama imkanı sağlanmaktadır.

Siz değerli öğrencilerimize otelcilik ve seyahat acentacılığı sektöründe uygulanan bilgisayar programları ile teknik yeterliliklerini artırmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimizin konaklama, yiyecek-içecek, kongre-konferans, seyahat ve ulaşım sektörlerinin gereksinim duyduğu profesyonel becerileri kazanmaları için uğraş veriyoruz.

Turizm meslekleri, nezih ortamlarda çalışma ve yaşam mutluluğu sağlama özelliğine sahiptir. Özellikle, yabancı dillerini geliştirmiş olan mezunlarımızın yurtiçi ve yurtdışındaki turizm kuruluşları tarafından aranan kişiler haline geldiğini memnuniyetle belirtmek isterim.

Turizm sektörü kariyerlerine ilgi duyan, teknoloji ile barışık, hizmet yönelimli gençleri “Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümümüzde” yarınlara hazırlamak bizlere onur verecektir. Amacımız sizleri üretken, yaratıcı, insan ilişkilerini önemseyen ve insana değer veren kişiler olarak yetiştirmektir. Saygılarımla,

 

Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölüm Başkanı: Öğr. Gör. İlbey VAROL

Etiket: Bölüm Başkanının Mesajı